Témata workshopů

Školy si mohou vybrat, zda uspořádají pro své studenty workshop na téma Základy finanční gramotnosti nebo Kyberbezpečnost.

Během dvouhodinového workshopu Základy finanční gramotnosti se studenti seznámí se základy osobních financí a kyberbezpečnosti. Workshop zahrnuje téma vzniku peněz, proč mít peníze uloženy v bance, co je to osobní rozpočet, účel a druhy spoření, úskalí půjček, online bankovnictví, proč a jak si chránit osobní údaje, jaké hrozby číhají v kyberprostoru a jak se jim bránit atd.

Workshop věnovaný Kyberbezpečnosti, který je také koncipován na dvě po sobě jdoucí vyučovací hodiny, je věnován převáženě hrozbám, se kterými se mohou studenti v on-line světe setkat a jak se jim bránit. Nicméně v úvodu workshopu si stručně zopakují základní informace o správě osobních financí: důležitost osobního rozpočtu, proč spořit nebo investovat, co jsou to kryptoměny, proč a jak chránit své osobní údaje atd.

Workshopy jsou vedeny pod hlavičkou České bankovní asociace a neslouží k prezentaci produktů a služeb finančních institucí.